Sparingi: Pierwsze trafienia Cvitanicha

FC Nantes
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: FC Nantes

W dzisiejszych meczach sparingowych holenderskich drużyn nie zanotowano większych niespodzianek, ale na kilka spotkań warto zwrócić uwagę. Jak zwykle przyglądamy się głównie występom faworytów, a także zespołom z Polakami w składach.

Czytaj dalej…

SC Heerenveen (Radosław Matusiak) tym razem nie grało, niewiele dobrego można też powiedzieć o występie Feyenoordu, który 0:2 przegrał z Mallorcą. Portowcy mogli wyjść na prowadzenie w 19. minucie, ale Denny Lanzaat nie wykorzystał karnego. Michał Janota pojawił się na boisku w 66. minucie gdy było już 0:2 i nie zdołał odwrócić biegu spotkania.

Lepiej spisał się Ajax, ale Joden mieli rywala z innej półki – zmierzyli się z amatorskim zespołem Germanicus i wygrali 7:0. W spotkaniu tym zadebiutował Ismaïl Aissati, a swoją pierwszą bramkę (a w zasadzie dwie) zdobył Argentyńczyk Darío Cvitanich.

Najwięcej goli rywalom wbili dziś zawodnicy Vitesse Arnhem, którzy aż 19:0 rozgromili drużynę SV Panter,a po siedem bramek zaliczyli 19-letni Ricky van Wolfswinkel i Santi Kolk.