El. LE: Alkmaar ogrywa Czechów

FC Nantes
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: FC Nantes

AZ Alkmaar przybliżyło się do awansu do IV rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej – Kalmary pokonały przed własną publicznością FK Jablonec. Łupem bramkowym podzielili się Wernbloom i Gudmundsson.

Czytaj dalej…

Swój pierwszy sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu czwarta drużyna holenderskiej Eredivisie może zaliczyć do udanych. Co prawda nie bez problemów, ale udało się pokonać czeski FK Jablonec i postawić duży krok do awansu do IV, ostatniej rundy kwalifikacji przed fazą grupową Ligi Europejskiej.

Wynik otworzył w 64. minucie Wernbloom, który najlepiej odnalazł się w polu karnym przy centrze z rzutu rożnego, a na 2:0 podwyższył na dwie minuty przed końcem wprowadzony po przerwie Gudmundsson.

W oficjalnym spotkaniu w barwach AZ zadebiutował Boymans.

AZ Alkmaar – FK Jablonec 2:0 (0:0)
1:0 Wernbloom 64′
2:0 Gudmundsson 88′