AZ gromi w Hadze, debiut Smolarka

FC Nantes
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: FC Nantes

AZ Alkmaar rozgromił w przełożonym spotkaniu ADO Den Haag 6:0 (1:0). Podopieczni Gertjana Verbeeka rozegrali bardzo dobry mecz co udokumentowali zdobyciem sześciu bramek. Pierwszy hattrick w barwach klubu zaliczył Charlison Benschop.

Czytaj dalej…

Mecz nie został rozegrany w terminie z powodu złych warunków atmosferycznych.

Już pierwsze minuty zdominowane przez gości zwiastowały drużynie Smolarka trudny mecz. Po pierwszych 30 minutach walki otworzył się worek z bramkami. Simon Poulsen posłał piłkę do Holmana, który wypatrzył dobre ustawionego Benschopa. Pozyskany latem napastnik otworzył rezultat konfrontacji.

Podczas rozmowy w szatni piłkarze ADO wciąż mięli realne szanse na korzystny wynik. Plany trenera ”Bocianów” zweryfikował w 47. minucie Benschop po błędzie Immersa. 22-latek zdobył przez cały sezon łącznie dwie bramki, a w Hadze zdobył w sumie trzy – hattrick skompletował w 69. minucie.

Po zdobyciu trzeciego gola losy meczu były rozstrzygnięte, ale drużyna Gertjana Verbeeka, chcąc zniwelować stratę bramkową do PSV, dalej atakowała. Przez ostatnie minuty do siatki trafiali jeszcze Maarten martens i dwukrotnie wprowadzony w miejsce Benschopa, Jozy Altidore.

Euzebiusz Smolarek na boisku zameldował się w 68. minucie i miał okazję na bramkę. Po jednym z dośrodkowań Polak uderzył z pierwszej piłki, ale dobrze interweniował Alvarado.

AZ awansował na drugie miejsce po tym zwycięstwie.

ADO Den Haag – AZ Alkmaar 0:6 (0:1)
0:1 Benschop 33′
0:2 Benschop 47′
0:3 Benschop 69′
0:4 Martens 73′
0:5 Altidore 85′
0:6 Altidore 88′