ADO remisuje, Roda wygrywa

FC Nantes
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: FC Nantes

Piłkarze Venlo szybko zdobyli bramkę w meczu z faworyzowanym ADO i ostatecznie zdobyli punkt w trudnym meczu. Roda rozegrała perfekcyjny mecz o sześć punktów przeciwko RKC Waalwijk i zrobiła krok w stronę utrzymania.

Czytaj dalej…

ADO Den Haag było ewidentnym faworytem spotkania z Venlo, jednak to goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie. W 14. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Nwofor Uche, a dla napastnika rodem z Nigerii było to siódme trafienie w tym sezonie Eredivisie.

Po stracie bramki gospodarze przejęli inicjatywę i starali się odrobić straty, co udało im się dopiero sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Dobrze spisującego się tego dnia w bramce Maenpaę pokonał Mike Van Duinen, dla którego była to dziewiąta bramka w obecnych rozgrywkach.

Gospodarzom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie podzielili się punktami z niżej notowanymi rywalami.

ADO Den Haag – Venlo 1:1 (0:1)
0:1 Nwofor 14′
1:1 van Duinen 84′

Pełne statystyki meczu

W pojedynku dwóch drużyn zagrożonych degradacją trudno było wskazać faworyta, jednak od pierwszego gwizdka arbitra to gospodarze wydawali się być lepszą drużyną. Swojej przewagi nie potrafili jednak potwierdzić zdobytą bramką aż do 50. minuty, w której to niezwykle pechowe samobójcze trafienie zaliczył Zoet, od którego pleców piłka odbiła się i wpadła do bramki.

Wyjście na prowadzenie dodało skrzydeł gospodarzom, którzy niecały kwadrans później podwyższyli rezultat spotkania. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska defensorzy gości nie potrafili wybić piłki poza własne pole karne, a całe to zamieszanie bardzo dobrze wykorzystał Sanharib Malki trafiając do bramki Zoeta.

Kilkanaście minut później było już 3:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Sutchuin Djoum. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry honorowe trafienie zaliczył jeszcze Nourdin Boukhari, a gracze Rody mogą być bardzo szczęśliwi po zwycięstwie w niezwykle ważnym spotkaniu.

Roda JC Kerkrade – RKC Waalwijk 3:1 (0:0)
1:0 Zoet (sam.) 50′