Fryzowie wygrali w Almelo, Trójkolorowi nie zawiedli

dodał: Michał Machowski  |  źródło: eredivisie.pl  |  21.03.2015 21:51
W sobotni wieczór na stadionie w Almelo obyło się bez niespodzianki. Heracles przegrał z Heerenveen 1:4. O tej samej porze rozgrywane było spotkanie w Tilburgu. Willem II podejmował Dordrecht. Outsider holenderskiej Eredivisie niczym nie zaskoczył i uległ wyżej notowanemu rywalowi.

Heracles grając identyczną taktyką jak przed tygodniem, niczego nie zdziałał w sobotni wieczór i tym samym ekipie z Almelo nie udało się odpowiedzieć na wygraną Bredy w Utrechcie.

Już w czwartej minucie Fryzowie prowadzili w Almelo po uderzeniu Slagaveera. Na jego bramkę jeszcze odpowiedział Bruins, ale później strzelali już wyłącznie przyjezdzni.

Po zmianie stron dla podopiecznych Dwighta Lodwegesa strzelali kolejno Larsson, Slagveer i Uth.

Heracles Almelo - Heerenveen 1:4 (1:1)
0:1 Slagveer 4'
1:1 Bruns 15'
1:2 Larsson 57'
1:3 Slagveer 74'
1:4 Uth 82'

Sobotnie spotkanie było początkiem niezwykle istotnej serii dla Dordrechtu. "Byki" walczą o utrzymanie i każdy pojedynczy punkt jest dla nich niezwykle istotne.

Jeszcze przed przerwą gospodarzom prowadzenie zapewnił Sahar. Ten sam zawodnik po zmianie stron podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0.

Przyjezdnych nie było stać na odpowiedź aż do 89. minuty. Wtedy Biekman ustalił rezultat na 2:1 dla Trójkolorowycj.

Willem II Tilburg - Dordrecht 2:1 (1:0)