Wysoka wygrana Fryzów, dzielna postawa Byków

dodał: Michał Machowski  |  źródło: eredivisie.pl  |  11.04.2015 21:46
Piłkarze Heerenveen zafundowali swoim kibicom kolejny spektakularny wieczór. Fryzowie pokonali na Abe Lenstra w ramach 30. kolejki czwarty w tabeli AZ Alkmaar 5:2. Dwubramkową przewagę z pierwszej połowy roztrwonił z kolei zespół z Bredy i ostatecznie tylko podzielił się punktami z Dordrechtem.

John van den Brom względem spotkania z Feyenoordem dokonał dwóch zmian w składzie - Dos Santos i Johannsson wrócili do wyjściowej jedenastki kosztem Muhrena i Haye. Amerykanin już w 50 sekundzie obsłużył Berghuisa i skrzydłowy AZ trafił do siatki na Abe Lenstra.

Johannsson w jednej z kolejnych akcji dostał szansę na podwojenie swojego dorobku bramkowego, ale jej nie wykorzystał Goście dominowali, Nemanja Gudelj całkowicie zdominował środek pola.

Wystarczyła jednak chwila dekoncentrancji, aby w doliczonym czasie gry Thern wyrównał po asyście van den Berga, który w jakiś sposób zrehabilitował się za to, że dał się pomocnikowi rywala zdominować w środku.

Druga połowa była dużo żywsza. W 57. minucie akcję rozprowadził Uth, piłka trafiła do van Anholta i po podaniu obrońcy Fryzów bramkę zdobył Slagveer. Niespełna minutę później ciekawa kombinacja Henriksena z Berghuisem przyniosła drugie trafienie tego ostatniego.

Ostatni kwadrans należał do Larssona. Szwed najpierw z rzutu wolnego pokonał Estebana, a następnie podwyższył na 4:2. Rezultat na trzy minuty przed końcem ustalił van den Berg.

Po dzisiejszej wygranej Fryzów, różnica, która dzieli obie ekipy w tabeli, to zaledwie dwa punkty!

Pełna statystyka meczu

Oficjalnie Dordrecht jeszcze nie spadł, ale włodarze klubu powinni planować kolejny sezon już w Jupiler League.

Wielką wartość dla zespołu z Bredy pokazał w pierwszej połowie Adnane Tighadouini. Jego dziesiąte i jedenaste trafienie w tym sezonie w pierwszej połowie, co stanowi ponad jedną trzecią całkowitego dorobku Bredy, dały duży komfort gospodarzom w drugiej połowie. Za duży.

Można outsidera z Dordrechtu lekceważyć, ale nie do takiego stopnia. W ciągu zaledwie dwóch minut w drugiej części Byki wyrównały stan meczu. Giovanni Korte w 67. minucie trafił gola kontaktowego, a niedługo później Everton Pisas wykorzystał pomyłkę Ligeona i wyrównał stan meczu.

Remis oznacza, że Breda pozostanie w strefie barażowej, a od ekipy z Almelo zależy, jaka będzie strata NAC do bezpiecznej strefy.

NAC Breda - Dordrecht 2:2 (2:0)
1:0 Tighadouini 15'
2:0 Tighadouini 42'