LE: Nice nie zwalnia tempa

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: LigaEuropejska.goal.pl  |  28.09.2017 21:18

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
OGC Nice nie pozostawiło złudzeń Vitesse w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Francuska drużyna rozbiła rywala z Arnhem aż 3:0, a dublet zaliczył Alassane Plea.

Choć pierwszą groźną okazję stworzyli sobie goście, to na starcie drugiego kwadransa to miejscowi wyszli na prowadzenie. Po wrzutce w pole karne z rzutu rożnego, Dante przedłużył lot piłki, a Plea dopadł do niej i wpakował do siatki.

W kolejnych minutach wciąż atakowali gracze Nice - najpierw swoją szansę miał Saint-Maximin, który po indywidualnej akcji zatrudnił Pasveera, następnie natomiast Lees-Melou przedryblował defensywę Vitesse i dopiero golkiper go zatrzymał.

W końcu ekipa Nice dopięła swego i przewagę przekuła na drugiego gola. Kolejny indywidualny slalom - tym razem zakończył się skutecznym strzałem. Do bramki gości trafił Saint-Maximin.

Po zmianie stron utrzymywało się prowadzenie gospodarzy, choć Vitesse nie pozostawało bez żadnych akcji zaczepnych. W 64 minucie Milot rasic przymierzył doskonale z rzutu wolnego i Nice uratował słupek.

Ostatecznie jednak holenderskiej ekipie nie udało się pokonać bramkarza Cardinale, a Nice w końcówce ustaliło wynik na 3:0. W 82 minucie dublet skompletował Plea.

OGC Nice - Vitesse Arnhem 3:0 (2:0)