REKLAMA
REKLAMA

Kuriozalna sytuacja z systemem VAR podczas meczu Realu

dodał: Adam Buciński  |  źródło: Calciomercato  |  11.03.2019 15:10
Kuriozalna sytuacja z systemem VAR podczas meczu Realu

System VAR  |  fot. Radosław Bełżek

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Do nietypowej sytuacji doszło podczas ostatniego meczu pomiędzy Realem Valladolid a Realem Madryt. Podczas jednej ze spornych sytuacji sędzia Manzano chciał skonsultować się z systemem VAR. Okazało się jednak, że to niemożliwe, gdyż pokój w który obsługuje się system wideo-powtórek był pusty.

W niedzielę został rozegrany mecz na Estadio José Zorrila. Drużyna Królewskich pokonała w nim gospodarzy w stosunku 4:1, a dwa gole zaliczył Karim Benzema.

Uwagę komentatorów piłkarskich, bardziej od samego wyniku, przykuł jednak incydent związany z systemem VAR. Otóż w 15. minucie tego meczu arbiter główny chciał skonsultować się z sędziami odpowiedzialnymi za wideo-weryfikacje. Okazało się jednak, że Manzano nie mógł tego zrobić, gdyż, jak niefortunnie zdradził nam telewizyjny realizator, w tzw. pokoju VAR było pusto.

Niektórzy hiszpańscy dziennikarze, m.in. piszący dla Mundo Deportivo, wyjaśnili, że ta sytuacja wynikła po prostu z błędu realizatora transmisji, który miał rzekomo wyemitować materiał nagrany jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Takie tłumaczenie nie przekonało jednak wszystkich kibiców na Półwyspie Iberyjskim, a w Hiszpanii na nowo rozgorzała dyskusja na temat systemu VAR.

Poniżej krótki materiał wideo, na którym możecie obejrzeć całe zdarzenie.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 3 komentarze

Italia00 | 11.03.2019 15:19

Dobrze, że Królewscy wygrali tak wysoko ten mecz, bo nawet takie pierdoły, które są spowodowane zapewne jakimś błędem w realizacji meczu, znów wywołałby niepotrzebną burzę.  

Golehm | 11.03.2019 15:22

Ja czytałem o innym wyjaśnieniu. Jest kilka pokoi do VAR (chyba 6). Realizator przez pomyłkę pokazał jeden z pustych. Sędziowie siedzieli w innym.

TteamWand | 11.03.2019 18:00

Podobno na fajkę wyszli :)eredivisie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy