LE: Zabójcze dziesięć minut Man Utd

dodał: maaarcin  |  źródło: Goal.pl  |  12.12.2019 22:51

Juan Mata  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Niespełna dziesięciu minut potrzebowali piłkarze Manchesteru United, aby zdobyć cztery gole w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Czerwone Diabły wysoko pokonały AZ Alkmaar i zakończyły rywalizację na pierwszym miejscu w grupie.

W meczu na Old Trafford spotkały się dwie drużyny, które już wcześniej zapewniły sobie awans do fazy pucharowej. Stawką czwartkowego meczu było natomiast pierwsze miejsce w grupie. Czerwone Diabły zadowalał remis, z kolei AZ Alkmaar potrzebowało zwycięstwa.

W pierwszej połowie kibice, którzy zasiedli na trybunach nie obejrzeli jednak wielkiego widowiska. W efekcie obie jedenastki schodziły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa świetnie ułożyła się dla Manchesteru United, który w ciągu kwadransa zdobył dwie bramki. W 55. minucie zespół prowadzony przez Ole Gunnara Solskjaera na prowadzenie wyprowadził Ashley Young, który strzałem z prawej strony pola karnego pod poprzeczkę wykończył świetną akcję całego zespołu.

Trzy minuty później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mason Greenwood, który pokonał bramkarza AZ Alkmaar mocnym uderzeniem z dystansu po stracie piłki przez rywali przed polem karnym. Czerwone Diabły nie zamierzały jednak na tym poprzestawać.

W 63. minucie trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Juan Mata, który pewnym strzałem wykorzystał rzut karny. Kilka chwil później padła czwarta bramka. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Greenwood, ustalając jednocześnie wynik pojedynku.

Manchester United – AZ Alkmaar 4:0 (0:0)