REKLAMA
REKLAMA

Oficjalnie: Turecka Süper Lig zostanie wznowiona 12 czerwca

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  06.05.2020 14:59
Oficjalnie: Turecka Süper Lig zostanie wznowiona 12 czerwca

Süper Lig

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Turecka Federacja Piłkarska poinformowała, że rozgrywki Süper Lig zostaną wznowione 12 czerwca. Przypomnijmy, że turecka ekstraklasa została zawieszona dopiero 12 marca. Odnotujmy, że jak na razie w kraju z południowo-wchodniej Europy odnotowano 3520 zgonów.

Plan władz Tureckiej Federacji Piłkarskiej zakłada, że restart ligi będzie miał miejsce 12 czerwca i potrwa do 26 lipca.

- Podczas epidemii zawsze myśleliśmy o bezpieczeństwie tureckiego futbolu. Staraliśmy się nie skrzywdzić naszych klubów - powiedział szef tureckiej centrali w osobie Nihat Ozdemir cytowany przez oficjalną stronę Tureckiej Federacji Piłkarskiej.

- Regularnie prowadzimy rozmowy naszym Ministrem ds. Młodzieży i Sportu Mehmetem Kasapoglu - kontynuował 70-latek.

Bezpieczeństwo najważniejsze


- Rozmawialiśmy z klubami niższej ligi, klubami Süper Lig, UEFA i FIFA. Naszym celem jest zakończenie sezonu przy wsparciu wszystkich instytucji w naszym kraju - zaznaczył Turek.

- Mamy plan, który sam w sobie nie wystarczy. Z tego powodu podejmiemy decyzje na podstawie decyzji naszego komitetu naukowego oraz Ministerstwa Zdrowia i Nauki. Zdrowie jest naszym priorytetem - przekonywał Ozdemir.

Ozdemir ogłosił także, że finał Ligi Mistrzów zgodnie z planem odbędzie się w Stambule, mając na uwadze, że UEFA ma nadzieję na dokończenie rozgrywek w europejskich pucharach w sierpniu.

Odnotujmy, że aktualnie w tabeli ligi tureckiej na czele znajdują się Trabzonspor i Istanbul Basaksehir, które legitymują się dorobkiem 53 punktów na koncie. W rozgrywkach Süper Lig do zakończenia sezonu pozostało osiem ligowych kolejek.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco