REKLAMA
REKLAMA

Holenderskie kluby z widmem bankructwa?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Telegraaf.nl  |  16.05.2020 11:18
Holenderskie kluby z widmem bankructwa?

Amsterdam Arena  |  fot. Rafał Rusek

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Członek rady nadzorczej Holenderskiej Federacji Piłkarskiej Eric Gudde, obawia się, że wiele profesjonalnych klubów piłkarskich nie przetrwa kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. - Tak, obawiam się, że kluby zbankrutują - mówił 66-latek w wywiadzie dla De Telegraaf.

Przyszłość wielu klubów piłkarskich nie rysuje się ostatnio w różowych barwach. Gudde nie ukrywa swoich obaw w tym temacie.

- Jesteśmy w naprawdę trudnym położeniu, ponieważ wspólnie musimy podjąć decyzje, mającą pomóc w tym, aby , aby wyjść cało z sytuacji. Bierzemy jednak pod uwagę taką ewentualność, że nie wszyscy przetrwają kryzys - mówił były prezes Feyenoordu Rotterdam.

Gudde wyjaśnił też, dlaczego podjęto decyzję o zakończeniu rozgrywek Eredivisie. - Wpływ na taką decyzję miało to, że terminarz nowego sezonu obliguje nas do tego, aby z powodu mistrzostw Europy zakończyć go do 24 maja - rzekł dziłacz.

- Gdybyśmy mieli dokończyć kampanię 2019/2020 stworzyłoby to nam mnóstwo dodatkowych problemów. Moim obowiązkiem było powiedzieć: nie zamierzamy tego robić. To po prostu nie ma sensu - dodał Holender.

Czytaj również

Dest na celowniku Barcy
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco