Upragnione zwycięstwo Fortuny Dusseldorf!

Dawid Kownacki
Obserwuj nas w

Rywalizacja Fortuny Dusseldorf z Schalke 04 w ramach 28. kolejki Bundesligi zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Uwe Roslera 2:1. Gospodarze od pierwszych minut spotkania wyglądali lepiej na tle sowich rywali, ale to goście pierwsi objęli prowadzenie. Po raz kolejny w składzie Fortuny zabrakło Dawida Kownackiego. Polski napastnik niedawno wyleczył kontuzję i zaczął trenować z drużyną.

Czytaj dalej…

Obie ekipy po wznowieniu ligowych rozgrywek nadal musiały zmagać się ze swoimi słabościami. Przed rozpoczęciem kolejnej rudny spotkań Fortuna nie potrafiła odnieść zwycięstwa od lutego. Z kolei zespół z Gelsenkirchen nie wygrał na niemieckich boiskach, aż od ośmiu kolejek.

Od pierwszej minuty lepszą drużyną była Fortuna Dusseldorf, która momentami deklasowała swojego rywala. Piłkarze Uwe Roslera nie mieli większych problemów z konstruowaniem akcji ofensywnych. Schalke oddało inicjatywę gospodarzom i w spokoju oczekiwało na odpowiedni moment do zdobycia gola. Goście nastawieni byli na grę z kontry, ale w ich grze widoczny był bardziej chaos niż stosowanie się do taktyki trenera.

Druga odsłona była zupełnie inna niż jej poprzedniczka. Rozwiązał się worek z bramkami i w końcu spotkanie nabrało większego tempa. Ku zaskoczeniu, jako pierwsi bramkę zdobyli piłkarze z Gelsenkirchen. W 53. minucie po idealnym zagraniu z rzutu wolnego w pole karne, McKennie zdołał idealnie nabiec na tor lotu piłki i z główki skierował ją do bramki.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. 10. minut potem gola na wagę remisu strzelił Hennings. Niemiecki napastnik znalazł się w odpowiednim miejscu po tym jak piłkę po strzale z rzutu wolnego sparował Schubert. Hennings sprytnym strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki. Rozpędzeni piłkarze Roslera złapali wiatr w żagle i ruszyli do ataku. W 68. minucie Karaman wyprowadził drużynę z Dusseldorfu na zasłużone prowadzenie. Turek wykorzystał świetne podanie Ayhana i skorzystał na źle zorganizowanej obronie Schalke, po czym oddał strzał z bliskiej odległości.

Fortuna zdecydowanie okazała się lepszym zespołem i po dzisiejszym meczu z Schalke zgarnia komplet trzech punktów. Upragnione zwycięstwo daje nadzieję na wyjście ze strefy spadkowej i pozostanie ekipy z Dusseldorfu w Bundeslidze na przyszły sezon.