Primeira Liga: Joao Amaral z golem, błąd Kieszka [wideo]

Joao Amaral
Obserwuj nas w

Aż pięć goli można było zobaczyć w trakcie niedzielnej batalii z udziałem Rio Ave FC a Pacos de Ferreira rozgrywanym na Estadio do Rio Ave Futebol Clube. Dzięki tej wygranej drużyna Pedro Miguela ma już sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Czytaj dalej…

Goście już do przerwy prowadzili 2:0 w meczu z siódmą drużyną portugalskiej ekstraklasy. Wynik rywalizacji otworzył dobrze znany z występów w Lechu Poznań Joao Amaral. 28-latek zaliczył jednocześnie swoje premierowe trafienie w lidze portugalskiej w trakcie trwającej kampanii, pokonując golkipera rywali po uderzeniu z rzutu wolnego z ponad 40 metrów. Trzeba jednak zaznaczyć, że Paweł Kieszek nie popisał się przy tym golu.

Tymczasem w 14. minucie prowadzenie Pacos podwyższył Douglas Tanque. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola dla gospodarzy strzelił Diego Lopes. Niemniej siedem minut po wznowieniu gry w drugiej połowię bramkę na 3:1 zdobył Bruno Santos. Ostatnie słowo należało do Gelson Dala, ale to było wszystko, na co było stać Rio Ave, więc zawody w Vila do Conde zakończyły się wynikiem 3:2 dla Auri-Verdes.

Rio Ave FC – Pacos de Ferreiera 2:3 (1:2)
0:1 Joao Amaral 11′
0:2 Douglas Tangue 14′
1:2 Diego Lopes 43′
1:3 Bruno Santos 52′
2:3 Gelson Dala 58′