REKLAMA
REKLAMA

Pięć zmian również w przyszłym sezonie?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ESPN  |  14.07.2020 18:08
Pięć zmian również w przyszłym sezonie?

Piłki w siatce  |  fot. Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W środę prawdopodobnie zapadnie decyzja w sprawie utrzymania możliwości dokonywania pięciu zmian w meczu również w przyszłym sezonie. W tej sprawie dojdzie do spotkania przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) i International Football Association Board (IFAB) - informuje ESPN.

W maju zatwierdzona została tymczasowa zmiana przepisów gry, umożliwiająca dokonywanie pięciu zmian w trakcie meczu w rozgrywkach, które są zaplanowane do końca 2020 roku. Zmiana miała oczywiście związek z pandemią koronawirusa, która sprawiła, że w końcówce obecnego sezonu drużyny musiały rywalizować według bardzo napiętego terminarza.

Każda z federacji lub organizacji zajmujących się organizacją rozgrywek miała możliwość samodzielnego podjęcia decyzji w sprawie wprowadzenia tej zmiany. Zdecydowały się na to między innymi najlepsze europejskie ligi - Premier League, La Liga i Serie A.

Wiele wskazuje na to, że podobna zasada będzie również obowiązywała w sezonie 2020/21, a także w rozgrywkach, których koniec zaplanowany jest na 2021 rok. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w środę.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy