LN: Włosi tracą lidera, remis w Bergamo

Roberto Mancini
Obserwuj nas w

Piłkarska reprezentacja Włoch zremisowała 1:1 z Holandią w meczu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA. Obie drużyny zaliczyły tym samym swój drugi z rzędu remis. W przyszłym miesiącu Squadra Azzurra w Reggio nell’Emilia zmierzy się z Polską i na wyjeździe z BiH. Z kolei team z Beneluksu czekają starcia w Amsterdamie z Bośniakami i na Stadionie Śląskim z Biało-czerwonymi.

Czytaj dalej…

Reprezentacja Włoch przystępowała do swojej potyczki z Oranje, chcąc utrzymać pozycję lidera grupy przed listopadowymi spotkaniami w Lidze Narodów UEFA. Squadra Azzurra po remisach z Bośnią i Hercegowiną oraz Polską legitymowała się bilansem pięciu punktów na koncie. O ile Frank De Boer podjął decyzję o radykalnych zmianach w swoim składzie, to team z Półwyspu Apenińskiego zaczął spotkanie przede wszystkim z Ciro Immobile.

Wynik rywalizacji na Stadio di Bergamo został otwarty w 16. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Lorenzo Pellegrini. Pomocnik AS Romy wykorzystał genialne podanie od Nicolo Barelli, kierując piłkę do siatki po strzale z lewej nogi. Radość w szeregach gospodarzy z prowadzenia nie trwała jednak długo.

Bramka na 1:1 padła w 25. minucie, gdy Gigi Donnarummę został pokonany przez Donny’ego van de Beeka. Pomocnik Manchesteru United skutecznie zatem odpowiedział na akcję z udziałem Ciro Immobile, który dwie minuty wcześniej próbował pokonać Jaspera Cillessena.

Jeszcze przed przerwą Włosi usiłowali zdobyć bramkę na 2:1. Na strzał sprzed pola karnego pokusił się Danilo D’Ambrosio, ale na posterunku był bramkarz Holendrów, więc ostatecznie pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w Bergamo zakończyła się wynikiem 1:1.

Po zmianie stron żadnej z ekip nie udało się już zdobyć bramki, więc mecz z udziałem faworytów do wyjścia z grupy zakończył się podziałem punktów. Mając na uwadze to, że podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali Bośnię i Hercegowinę 3:0 we Wrocławiu, to Włosi z dorobkiem sześciu punktów plasują się na drugiej pozycji, wyprzedzając o “oczko” Holandię. Liderem jest natomiast reprezentacja Polski.