LM: Skromny Liverpool. Zadecydował samobój

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: LigaMistrzow.goal.pl  |  21.10.2020 22:57

Sadio Mane  |  fot. Vladimir Shtanko / Anadolu Agency / Hepta / S

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Nie było to spotkanie, którego byśmy sobie życzyli, ale tak czasami się zdarza. Ajax dzielnie walczył z faworyzowanymi The Reds, ale ostatecznie uległ im 0:1. Jedyną bramką w tym meczu okazało się samobójcze trafienie Tagliafico.

Na Amsterdamskiej Johan Cruijff Arena rozegrano wiele świetnych spotkań, które przeszły do historii. W środowy wieczór Ajax podejmował tam Liverpool, więc liczyliśmy na emocjonujący mecz. Oba zespoły grały ofensywnie oraz miały w składzie zawodników, którzy lubią i potrafią tworzyć spektakularne widowiska. Dodatkowo wszyscy zastanawiali się, jak The Reds zaprezentują się bez kontuzjowanego Virgila van Dijka?

Pechowe trafienie

Gospodarze już na początku meczu pokazali, że nie boją się renomowanego rywala, ponieważ byli bardzo aktywni w odbiorze piłki na połowie przeciwnika. Plany taktyczne trenera Erika ten Haga musiały trochę ulec zmianie, ponieważ w szóstej minucie boisko opuścił grający tego wieczoru na pozycji napastnika Mohammed Kudus. Jego miejsce zajął skrzydłowy Quincy Promes, co sprawiło, że Dusan Tadic grał bliżej środka na ,,9’’, a Ajax atakował częściej skrzydłami. To mogło dać im gola, ale ich uderzenia były dobrze blokowane przez obrońców, lub bronił je bramkarz.

The Reds nie byli w pierwszej połowie aktywni w ofensywie tak, jak nas przyzwyczaili. Mimo to dobrze wyglądały akcje konstruowane po lewej stronie boiska, gdzie mocno aktywny był Andrew Robertson oraz Sadio Mane. To właśnie po uderzeniu drugiego z wymienionych zawodników, Liverpool w 35. minucie objął prowadzenie. Senegalczyk uderzył na bramkę rywala, ale to Nicolas Tagliafico umieścił piłkę w siatce. Argentyńczyk chciał ją wybić poza boisko, ale nie zrobił tego zbyt dobrze. Do szatni goście schodzili, więc wygrywając 1:0.

Po przerwie bez goli

W przerwie Juergen Klopp dostrzegł, że formacja pomocy nie gra tak, jakby tego oczekiwał, więc boisko opuścił Curtis Jones, a zastąpił go Jordan Henderson, który przejął od Jamesa Milnera opaskę kapitańską.

Gospodarze mogli zacząć tę cześć meczu bardzo dobrze, ponieważ kapitalne okazje mieli między innymi Davy Klaassen, czy Promes. Na ich nieszczęście brakowało precyzji przy strzale, albo świetnie bronił Adrian, który mocno pomógł dziś swojej drużynie.

Trener The Reds wierzył mocno, że jego zespół utrzyma korzystny rezultat, ponieważ po godzinie gry boisko opuściło trio: Salah, Firmino oraz Mane. Gdy ich zabrakło trudno było oczekiwać od zmienników fajerwerków, ale dali radę. Nie strzelili gola, ale byli aktywni w ofensywie.

Nie obyło się również bez kontrowersji, gdy w 66. minucie sędzia Felix Brych nie podyktował rzutu karnego dla Ajaxu. Po konsultacji VAR decyzji jednak nie zmieniono. Kibice liczyli pewnie na więcej, ale Liga Mistrzów to maraton, a nie sprint.

PawelLFC | 21.10.2020 23:06

Diabelku cos ci typek nie wyszedł.A co do drukowania to nikt tak nie dostaje karnych z kapelusza jak Muły.

radek281291 | 21.10.2020 23:12

Gomez z Adrianem - idealny przykład na niepewnego obrońcę i nie ogarniętego bramkarza. Nie było widać tyle braku VVD, bo Fabinho kolejny raz pokazał, że trzyma poziom także na ŚO, ale Gomeza trzeba albo przycisnąć, żeby był bardziej stanowczy albo dać szansę R. Williamsowi.

Zagrał kilka minut i powalczył kilka razy o piłkę. W tym samym czasie Joe z Adrianem dali szansę (kolejną) na wyrównanie w ostatniej minucie

Tytaniczna praca Giniego, dobra zmiana Joty i Minamino. Fajnie, że po przeprowadzeniu zmian, poziom gry nie spadł, a chyba nawet było lepiej niż w pierwszej połowie

PawelLFC | 21.10.2020 23:19

Cóż najlepszym sie zdarza czasem pechowo przegrac.Jednak Muły juz od dłuższego czasu juz sie kompromitują.Kiedy ostatnio zdobyliscie Mistrzostwo czy LM??? Troche juz latek minęło

SteveG | 21.10.2020 23:19

Wymęczone w wielkich bólach i dosyć fartowne zwycięstwo na trudnym terenie. Typowałem remis, ale udało się jakoś wygrać.
Gra nie powala. Trzeba mieć nadzieję, że z każdym meczem, będzie to lepiej wyglądać.
Poziom gry Adriana i Gomeza pozostawię bez komentarza. Firmino poniżej krytyki. Beznadziejny Salah. Anonimowy występ TAA.
Na plus jedynie Fabinho, który zagrał świetnie i Robertson, ewentualnie jeszcze Wijnaldum. Reszta słabo.

CiasnyWiesiek | 21.10.2020 23:21

Dobry wynik na ciężkim terenie. Bylo drukowane bo nalezal się karny na Firmino.
Pan Diablo jest idealnym przykładem jakimi złymi osobami sa kibice The Reds a jacy miłosierni innych klubów o czym wczoraj pisałem. ( nick wskazuje na kibica oczywiście United)

aborur | 21.10.2020 23:29

Dobry meczyk fajne zmiany z przodu YNWA lecimy dalej  :)

Deyna1947 | 21.10.2020 23:39

Mecz Ajaxu i Liverpoolu tymczasem większość komentarzy o United wtf

Joker | 22.10.2020 00:03

Deyna1947
Kompleksów i lat upokorzeń nie uleczysz dwoma lepszymi sezonami :)

Ajax taka porażka w ich stylu na własne życzenie, bo raz że sytuację mieli i to całkiem dogodne, a dwa ta nerwowość w defensywie powodowała bardzo proste błędy, ten stracony gol to już totalne kuriozum. Pecha też nie zabrakło, bo kontuzja Kudusa też plany im pokrzyżowała, bo chłopak był w świetnej formie i bardzo na niego w Amsterdamie liczono.

Ciężko będzie Ajaxowi wyjść z tej grupy. Ta kadra w tej chwili nie imponuje. Strasznie dużo jakości stracili przez ostatnie 2 lata, i o ile w ofensywie udało się te braki nieźle uzupełnić (wspomniany Kudus, ale również niestety kontuzjowany Anthony plus powrót Klaassena nieźle rokują) to im bliżej swojej bramki tym gorzej.

Konradosmen | 22.10.2020 00:03

no i cegiełka dołożona w drodze do finału...

adasko_23 | 22.10.2020 02:10

Nikt tak jak kibic Liverpoolu na tej stronie nie potrafi zrobić z siebie kretyna. Wynika to raczej z tego że po latach do stawania w*****lu na wszystkich możliwych frontach przyszły lepsze dni i banda debilnych dzieci podłączyła się do sukcesu jak kiedyś do Barcelony :)

Pepe12LFC | 22.10.2020 07:45

Adasko_23 sukces zawsze przyciągał takich pieniaczy, bo moga odreagować w necie.
Deyna1947 uwierz, że jak by Liverpool przegrał bądź zremisował pojawiło by się kilku trolli z United. Tak już działa to forum i trzeba się do tego przyzwyczaić. Wystarczy spojrzeć na wątek o kontuzji Van Dijka, gdzie kibice United cieszyli się z jego kontuzji. Wiec Joker to samo można napisać o kibicach United, ze wylewają swoje żale w necie bo ich klub od 8 lat obniżył mocno loty.
Co do meczu, od dwóch lat w Liverpool na wyjazdach gra bardzo średnio i tak było dziś. Ajax miał szanse na wyrównanie jak wspomniał Joker, ale Liverpool miał swoje, żeby zamknąć ten mecz. Spotkanie mogło się zakończyć wynikiem 1:1, ale tez 0:3, gdyby Gini wykorzystał sam na sam, albo jedna z kontr zakończyła się podaniem do przodu a nie za plecy. Bardzo mi się podobało zaangażowanie zawodników, nikt nie odpuszczał, dobre zmiany. Diogo Jota ładnie szarpał, odrazu widać, ze daje więcej na skrzydle niż Origi. Minamino 30 minut nieustannego pressingu.
Wszystko oczywiście mógł zepsuć Adrian swoim wyjściem z bramki i próba łapania piłki na 12 metrze, zamiast piąstkować, ale udało się. Mega wazne 3 punkty na wyjeździe

The__Normal__On | 22.10.2020 08:46

Co za kopanina, jak w ekstrasrace w najlepszych latach - Stal Mielec vs Siarka Tarnobrzeg...

radek281291 | 22.10.2020 09:57

Deyna1974 "Mecz Ajaxu i Liverpoolu tymczasem większość komentarzy o United wtf" - jeden typ napisał dwa głupie teksty, żeby strolować, a tu od razu pisanie o tym, że WIĘKSZOŚĆ komentarzy o United..

Drugi, @Joker przeczytał i się nakręcił i tak o to nie wiadomo, kto jest większym dzbanem - czy ten troll czy tych dwóch Panów, którzy biorą do siebie tego typu wpisy, sprowadzając całą społeczność kibiców LFC do jego poziomu... ale dobrze, że United od 10 lat są na topie, wygrywają jak na zawołanie i przeprowadzają świetne transfery..

@adasko_23 też niepotrzbniesz uogólniasz i dopowiadasz kolejne bzdety do dwóch wcześniejszych wpisów, o których pisałem.

Mr_Devil | 22.10.2020 10:09

YNWA!

bo United, bo United, bo United...
bo United, bo United..
bo United...

Simi1993 | 22.10.2020 12:44

Ja uważam że 90% kibiców The Reds z gola.pl nie ma co poważnie traktować , wystarczy poczytać posty :) Jak wygrają to krzyczą jaką to są potęgą i ze nie mają sobie równych , a jak przegrają to wtedy wymówki :

piotruś83 | 22.10.2020 16:08

Moze nie 90%, ale jest kilku baranow z Ciasnym na czele, ktorym reszta zawdziecza taka opinie.

Simi1993 | 22.10.2020 16:40

A nawet powiem więcej :) szkoda tych normalnych kibiców typu Redsik,Pepe12LFC,cycLFC i jeszcze kilku by się znalazło ( wymieniłem tych co mi na szybko do głowy przyszli ) A więc szkoda ich bo przez kilku trolli dostaje się również im .

BlueShadow | 22.10.2020 16:42

Fart Lfc. Ajax zdecydowanie lepszą drużyną pilkarsko

redsik | 22.10.2020 22:21

Simi

Dzięki za miłe słowo i poważne traktowanie, meczu nie oglądałem i prędko nie obejrzę niestety ale staram się być w tym ciężkim czasie z klubem , wiem że Ajax trafił w słupek i Fabinho wybił z linii bramkowej a i bramka dla The Reds dziwna , ja jestem strasznie przygaszony po ostatnich derbach, bez VVD jest strach w oczach przed meczem a i Adrian niepewny . Liczę ze nasz bramkarz wróci lada chwila i trochę się poukłada to wszystko. W LM zaczęliśmy od zwycięstwa ale teraz czas w lidze nadrobić trochę punktów po ostatnim chlewie. Mam nadzieję że Thiago , Alisson i Matip wrócą lada moment. Ogółem to Alisson ma być na Man City podobno.

The Kop | 23.10.2020 20:33

Pisza o baranach powaznym traktowaniu kmpleksach itp .
Bo ktoś coś wpisał a banda największych hejtow juz melduje sie ;))
Ja Was nie traktuje na powaznie bo np taki Simi 1993  Mr.Devil i jego konta klony 90% wpisow to tu i pisza o kibicach LFC dobre heheee