REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020. UEFA komentuje medialne doniesienia

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  04.11.2020 12:49
Euro 2020. UEFA komentuje medialne doniesienia

adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020  |  fot. adidas

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała, że nie ma aktualnie planów zmiany formatu Euro 2020, które zostało zaplanowane na lato przyszłego roku. To reakcja na medialne doniesienia sugerujące, że może zostać podjęta decyzja o organizacji finałowego turnieju tylko w jednym kraju.


Euro 2020 w tym roku nie odbyło się zgodnie z planem, po tym jak w marcu została podjęta decyzja o przedłożeniu go z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Po raz pierwszy Mistrzostwa Europy miały zostać rozegrane w kilkunastu miastach w całej Europie.

W tym tygodniu francuska gazeta Le Parisien poinformowała, że władze europejskiej piłki mają poważnie rozważać rezygnację z początkowego formatu i zorganizowanie turnieju tylko w jednym kraju. Powodem jest oczywiście aktualna sytuacja epidemiczna panująca w Europie i cały czas rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w poszczególnych krajach. Francuski dziennik wskazał nawet kraj, który miałby być rozważany pod tym kątem i miałaby nim być Rosja.

Na medialne doniesienia zareagowała Europejska Unia Piłkarska (UEFA), która wydawała w tej sprawie oficjalne oświadczenie. "UEFA zamierza zorganizować Euro 2020 w formacie i miejsca potwierdzonych na początku tego roku i ściśle współpracujemy ze wszystkimi miastami gospodarzami nad przygotowaniami" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

"Biorąc pod uwagę niepewność wokół koronawirusa, nad którą nie ma kontroli ani UEFA, ani lokalne organy organizacyjne, jest obecnie zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy te mecze w czerwcu i lipcu będą miały ograniczenia dotyczące kibiców, czy nawet ich organizacji" - kontynuowano.

"Wysiłki UEFA skupiają się obecnie na planowaniu turnieju na wszystkich 12 obiektach z udziałem kibiców" - dodano.

Miastami gospodarzami miały być Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Dublin, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym i Sankt Petersburg.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

The__Normal__On | 04.11.2020 15:31

Ja się dopiero zdziwię, jak euro w takim formacie się odbędzie...

Wojo666 | 04.11.2020 16:23

To nie mistrzostwa Europy, to jakaś parodia.

Juventini_1987 | 04.11.2020 16:36

Jeśli dalej mają zamiar organizować to w tyłu krajach to nie będzie to turniej tylko szpital. Musi być jeden kraj nie ma bata i to najlepiej w 2-4 miastach.

wood | 04.11.2020 20:50

Ten format takiego turnieju bez pandemii już był bardzo dziwny, a co dopiero teraz...eredivisie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy